A Seychelles-szigetek maga a földi paradicsom, bármerre mész mindenhol trópusi növények vagy mesés türkiz színű óceán mossa a partokat. Mahé szigetén laktam, de muszáj volt ellátogatnom a képeslapok által hírdetett La Digue szigetére, az egyik legcsodásabb partszakaszra.
Egyébként nagyon nehéz volt olyan fotót készíteni, amiben nincsenek benne a napozó túristák, de azért szerintem a kép önmagáért beszél.
AIR SEYCHELLES
Két opcióm volt: hajóval vagy repülővel utazom. Odafelé az Air Seychelles-t választottam, de annyira fantasztikus élmény volt ezen a mini repülőn utazni és a pilóta mögött ülni, hogy visszafelé is velük mentem. Kb. tíz utassal szálltam fel a gépre és mivel a pilótafülke nyitva állt, így mindent láttunk mi zajlik ott.
LA DIGUE SZIGETE
A sziget tényleg mesés. Biciklit béreltem mivel olyan kicsi, hogy simán el tudtam jutni mindenhova. Nekem a lényeg a világ egyik legszebb tengerpartjának felfedezése, az Anse Source D’Argent volt. Ez egy gyönyörű parkban helyezkedik el és a gránit sziklák útvesztőjében jutsz el a mesés strandra.
ANSE COCO BEACH
Másnap nem hagyhattam ki az Anse Coco partot sem, így hajnalban felpattantam a bringámra és nekieredtem a trópusi esőben ennek az eldugott partszakasznak. Mire odaértem kibújt a nap is. Két strandon kellett keresztűl mennem, ami azért nagy kihívás volt, mivel nem tudtam végig a parton sétálni. El is tévedtem egyszer a dzsungelben a fejem búbjáig érő növényzetben, de mivel tartottam az irányt, így sikerült elérnem ezt a csodás helyet. Senki nem járt arra, csak az enyém volt az egész strand. Elsétáltam a végéig, ahol egy pici cápával találkoztam a vízben. Visszafelé már sikerült végig a kijelölt úton haladnom.
MUNKÁM
Elküldtek a motorcsónakkal egy nászúton lévő párral, hogy fotózzam és videózzam a helyeket, amerre járunk. Azt hiszem ennél ‘rosszabb’ feladatot nem is kaphattam volna. :)
Na de beszéljenek a képek és a videók helyettem:
A VILÁG LEGNAGYOBB KÓKUSZA
Megemlíteném még a helyi érdekességet a Coco de mert. Ez a világ legnagyobb kókusza (a legnagyobb mag is egyben) és olyan a formája, mint egy női popsi. Csak itt a Seychelles szigeteken találkozhatunk vele.
A ‘női’ fán terem ez a fenék formájú kókusz, a ‘férfi’ fa viszont a férfi nemiszervhez hasonló termést hoz. Milyen érdekes a természet, miket tud produkálni. :)
A coco de mer egy francia szó, aminek a jelentése a ‘tenger kókusza’. Ez a kókusz akár a 18 kg súlyt is elérhet.
KÓKUSZ
Kedvencem a kókusz, ami mindenhol megtalálható. Sok helyen csak úgy hever a földön, mint a lehullott pálmalevél. Azért érdemes óvatosnak lenni, és nem a kókuszfák alatt közlekedni, mivel a lehulló kókusznak súlya van. Felvettem egy pár felvételt arról, hogy milyen technikái vannak a kókusz nyitásnak. Van köztük érettebb, nehezen bontható és friss, zsenge is, illetve a hihetetlen technikával fára mászó helyiek is meg lettek örökítve. Na de íme a video:
Egy 'átlagos' tengerpart ahol szivesen éldegélnék. Egyébként amilyen nyugodtnak tűnik az óceán, olyan nehéz volt beúszni.
NÉHÁNY VIDEÓ A HELYIEK ÉLETÉRŐL
Itt ilyen a csúszda:
Az esti buli:
Ötletes gyerek játék:
RANDOM KÉPEK
Búcsúzóul egy seychelles-i creol zene:
Itt véget is ért seychelles-i kalandom, de ha kíváncsi vagy, hogy milyen volt Mexikóban a dzsungelben élni a skorpiók között, akkor tarts velem.
Utolsó kommentek