Hogyan jutottam Hawaii után Mexikón keresztűl a Seychelles-szigetekre?
UTAZÁS
Egy későbbi bejegyzésben megosztom a mexikói kalandjaimat is, de most a Seychelles-szigetek rejtelmeibe kalauzollak el titeket. Mexikóban egy belga kollégám apukája épp nyaralni jött Tulumba az én legnagyobb szerencsémre és a szenoték (tavak) felfedezése közepette feltette nekem azt a kérdést, amire akkor még nem tudtam a választ, hogy hova utazom onnan. Kiderült, hogy az egyik legjobb barátja egy butik hotelt üzemeltet a világ egyik legszebb szigetén és épp egy holisztikus centert szeretne megnyitni, de nem talált rá megfelelő embert. Mivel meséltem neki, hogy Máltán egy ilyen helyen dolgoztam, illetve Hawaii-on is jógával foglalkoztam, kérdezte, hogy érdekel-e. 'Áh, dehogy, én nem beszélek franciául!' - utasítottam vissza. Kiderült, hogy az angol a hivatalos nyelv (a seychelles-i mellett) és nem a francia. Na, így már érdekesebben hangzott, végülis Seychelles nem egy olyan rossz hely. :)
Seychelles-en a 60 órás munkahét az általános, így beletelt egy kis időbe, mire megegyeztem a fönökséggel, hogy nekem elég lesz a 40 óra is, hogy azért legyen időm a szigetet is megismerni. Végül sikerült, hisz nem volt más, aki megnyitotta volna a központot. Elég kalandos volt az elindulásom, mert persze mikor gyulladjon ki egy gép Dubai-ban? Aznap amikor elutaztam. Gondoltam egy nap csak egy ilyen történik a repülőtéren, így nem mondom, hogy bátran, de elindultam a földi paradicsomba. A dubai reptéren nem sok időm volt, de hihetetlen, hogy az épület tele van hatalmas pálmafákkal, mindenhol Rolex óra csüng a falon és forró vízzel öblítik a wc-t.
Mikor megérkeztem Seychelles-re csak úgy engedtek be, hogy előtte egyeztettek a vendéglátómmal, mivel 1,5 hónapra szólt a visszajegyem, és itt csak 1 hónapra adnak vízumot. Minden egyes alkalommal, havonta igényelnem kellett. Állítólag nem olyan könnyű, de nekem szerencsém volt minden alkalommal.
SZÁLLÁSOM
Kaptam egy vendégszobát, ami kb. 130euró/éjszaka. Csodás helyen voltam, persze nem panaszként, de nagyon sok pici, átlátszó gekkóval laktam együtt, akik néha összevesztek és olyan hangosak voltak, de azért bírtam őket. Persze nem jöttek volna be a szobámba, ha zárva tartom az ablakom, de a légkondi helyett jobban szeretem a friss levegőt. Hab a tortán, hogy ezek a kis hangos lények megették a bogarakat és szúnyogokat. Minden reggel rengeteg kis szárnyacskát találtam a földön. Azt hiszem ennyi belefért, jól elvoltam a kis lakótársaimmal. :)
Jó tanács: olyan szobát válassz, ami nem bádogtetős és nem egy mangófa alatt helyezkedik el. Iszonyatos robajjal csapódik az érett mangó a bádogtetőnek vagy éjszaka denevérek veszekednek rajta. :) Amúgy tényleg nincs okom panaszra, a szobámról itt van egy kis videó (hangomon érződik a fáradtság a jó sok repülés után):
MUNKÁM
A munkám nagy részét a marketing tette ki: katalógus a szobákba, közösségi médiára posztok, fotók készítése, illetve az egész koncepció kidolgozása a holisztikus centerrel kapcsolatban. Ez egy jóga központ, mivel a szigeten akkor még nem nagyon működött ilyen, a hotelekben lehetett jógázni, valamint ez volt az első vegán bár. Hetekig kísérleteztem, hogy az ízletesebbnél ízletesebb, kimondhatatlan nevű gyümölcsökből és zöldségekből mit lehet elkészíteni. Vicces, hogy a kenyai szakács nem tudja mi az a körte, a filippin lány a céklát nem ismeri. Én viszont azt nem tudom mi az a bilinbi, zapote, jackfruit... és még sorolhatnám. :)
Ez a párolt hal be lett pácolva gyömbérrel, fokhagymával és kakukkfűvel, majd betekerték citromfű levélbe és banán levélbe és így lett megpárolva.
Menü tesztelés
A smoothie választék: papaja, csillag gyümölcs, magó, kókusz és kakaós banán
Mini banán
Mindenféle csoda növényt találtam: fahéj levél (a legnagyobb növény a képen), citromfű (az a hosszú levél)...a többinek nem emlékszem a nevére. :)
Egyébként imádtam a fahéj levelét forró vízzel felöntve meginni. Grand Anse szigetén egyik hajnalban felpattantam a bringámra, még a kellemes trópusi eső sem tartott vissza, aminek köszönhetően olyan fahéjfa erdőben bicikliztem, ami ontotta magából a fahéj mámoros illatát. Felejthetetlen élmény. A fahéjnak a kérgét szárítják meg és mi az abből készült fahéjport használjuk, viszont a levele is nagyon különleges.
A munkával kapcsolatban érdekesség, hogy a napi 10 órás és heti 6 napos munkahét az általános. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nagyon lazán veszik a munkát a helyiek. Finoman kell velük kommunikálni, mert nagyon érzékenyek. Ez egy rabszolga sziget volt még 200 évvel ezelőtt, így nagyon sok a fekete bőrű. A helyi munkaerő nem annyira képzett, így próbálnak felvenni külföldieket, de ami megnehezíti a munkaadók dolgát, hogy minden egyes felvett külföldi után 10 vagy 15 helyit kell alkalmazni. Nagyon kedves emberek, de annyira nem képzettek és nagyon sokszor megteszik azt, ha nincs kedvük dolgozni, akkor egyszerűen nem mennek be, így a feje tetejére állítják a munkahelyet. Sajnos ezt megtehetik, mert Seychelles őket védi és nem a külföldieket. Én a sok helyi mellett egy olasz párral és egy afrikai fiúval dolgoztam együtt. A vezetőség egy kongói-belga testvérpárból áll.
BUTIK HOTEL
A tulaj egyben a tervezője is a helynek, kagylókat, fákat felhasználva alakította ki a szobák és a helységek stílusát. Engem magával ragadott. Itt van egy pár kép az étteremről, ami egyben az irodám is volt:
Itt egy videó a kilátásról:
Nem csoda, hogy fotózások és forgatások helyszínének használják
Ez maga a hotel
A szálloda saját természetes gránit medencéje
A napozó terasz
Esküvőknek is ideális helyszín
Egy romantikus vacsora
Csodás trópusi virágok
Szerintem a legszebb pénz a világon, legalábbis, amit eddig láttam. :)
A következő részben bemutatom a szigetek mesébe illő világát, illetve azt is, hogyan kerültem a rendőrség kezére.
Utolsó kommentek